Max Whitmer's Bio
Bio
2028 / 16yo 6ft 1in 160lb Combo Guard / 18.5pts/3.2-3s/4.6R/3.4A/3S / Oak Hall HS @coachcroth / GPA 4.56 / NCAAID 2409411745
2028 / 16yo 6ft 1in 160lb Combo Guard / 18.5pts/3.2-3s/4.6R/3.4A/3S / Oak Hall HS @coachcroth / GPA 4.56 / NCAAID 2409411745
| GPA | 4.56 |
| AP Classes | AP World History , AP US Government, and AP Human Geography |
| Honors Classes | Honors Chemistry , Honors Pre-calculus, Honors English II, and Honors Spanish 3 |
| Height | 6'1" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|