Brady Wright's Bio
| Plays | Lacrosse, Soccer, Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #12 • M #37 • GK, FORW #32 • FS, WR |
| AP Classes | Ap Human Geography and Ap World History |
| Honors Classes | Honors Geometry |
| Height | 6'0" |
| Weight | 135 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'8" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 160 lbs |
| Squat | 185 lbs |
| Deadlift | 275 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |