Alex Eldredge's Bio
Bio
Multiple defensive position player: Safety,OLB,CB
Multiple defensive position player: Safety,OLB,CB
| GPA | 4.5 |
| ACT | 27 |
| SAT | 1190 |
| AP Classes | AP World History , Ap Human Geography, and Ap Biology |
| Honors Classes | Algebra 2 and American Literature |
| Height | 6'0" |
| Weight | 175 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 245 lbs |
| Squat | 415 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 31'0" |
| Broad Jump | 8'9" |


1xPlayer of the Game 