Yada Rosa's Bio
Bio
Hello! My name is yada Im a libero/ Ds ive been playing for 4 years now. I played for brandon elite for a year then later i moved to HVA and ive been playing for two years now. Im in my third year of high school right now.
Hello! My name is yada Im a libero/ Ds ive been playing for 4 years now. I played for brandon elite for a year then later i moved to HVA and ive been playing for two years now. Im in my third year of high school right now.
| GPA | 3.9 |
| AP Classes | Ap Human Geo |
| Honors Classes | Honors Bio 1, Aice Gen Paper , Honors ELA 2, Honors US History , and Honors ELA 1 |
| Height | 5'2" |
| Weight | 136 lbs |
| Wingspan | 5'0" |
| Standing Reach | 6'3" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Vertical Jump | 7'0" |


| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|