Maxwell Newman's Bio
| Plays | Soccer, Volleyball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | Position: GK |
| AP Classes | Ap Biology and Ap Pre Calculus |
| Height | 6'0" |
| Weight | 168 lbs |
| Wingspan | 6'1" |
| Standing Reach | 7'4" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 160 lbs |
| Squat | 225 lbs |