Cole Hofmann's Bio
| Plays | Lacrosse |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #25 • M |
| Club Teams | LCO U16 lacrosse club orlando |
| GPA | 3.95 |
| SAT | 1230 |
| AP Classes | AP Seminar, AP World History, AP United States History, AP Human Geography, AP Biology, AP Statistics, and AP English Language and Composition |
| Honors Classes | Honors Geometry, Honors English 1, Honors Algebra 2, Honors English 2, Spanish 3 Honors, Spanish 4 Honors, Honors Biology, and Honors Chemistry |
| Height | 5'10" |
| Weight | 165 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Bench | 238 lbs |
| Squat | 305 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|