Jayden Moore's Bio
Bio
8th grade UA ALL AMERICAN| BALL HAWK| BIG PLAYS |
8th grade UA ALL AMERICAN| BALL HAWK| BIG PLAYS |
| GPA | 3.6 |
| AP Classes | Ap geo |
| Honors Classes | Honors ELA, Honors chem, Honors algebra 2, and Honors world history |
| Height | 5'11" |
| Weight | 175 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 365 lbs |
| Deadlift | 366 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.67 sec |
| Vertical Jump | 31'0" |
| Broad Jump | 10'0" |
| Shuttle | 4.35 sec |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|