Sawyer Smith's Bio
| Plays | Football, Tennis, Baseball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #7 • LB #15 • OF |
| GPA | 4 |
| Honors Classes | Honors Biology, Honors Spanish ll, Honors American Literature, and Honors Advanced Geometry |
| Height | 5'11" |
| Weight | 160 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 160 lbs |
| Squat | 280 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.3 sec |
| Vertical Jump | 24'0" |
| Broad Jump | 8'2" |
| Shuttle | 4.8 sec |