Elijah Lyles's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #16 • WR |
| Club Teams | Warriors U15 Russell County Highschool Varsity Football |
| Height | 5'11" |
| Weight | 163 lbs |
| Wingspan | 6'1" |
| Standing Reach | 7'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 425 lbs |
| Deadlift | 385 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Vertical Jump | 32'0" |
| Broad Jump | 8'11" |





| Year Joined |
|
| Location |
|