Darius Smith's Bio
Bio
Student Athlete
Student Athlete
| GPA | 3.5 |
| Height | 7'11" |
| Weight | 185 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Standing Reach | 9'11" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 700 lbs |
| Squat | 650 lbs |
| Deadlift | 750 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Vertical Jump | 33'0" |
| Broad Jump | 8'10" |
| Shuttle | 4.2 sec |