Marcus Austin Jr's Bio
| Plays | Football, Basketball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #55 • DT, OG #21 • F |
| Height | 6'5" |
| Weight | 317 lbs |
| Wingspan | 6'9" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 240 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 450 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.6 sec |
| Vertical Jump | 24'0" |
| Broad Jump | 7'7" |