Third Scroggins's Bio
| Plays | Football, Basketball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #11 • OLB, DE • Captain #50 • PF |
| Height | 6'3" |
| Weight | 237 lbs |
| Wingspan | 7'1" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 345 lbs |
| Squat | 475 lbs |
| Deadlift | 535 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |


