William Tyre's Bio
| Plays | Cross Country |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | |
| Club Teams | Blue Devils U15 Tift County Blue Devils |
| Height | 5'10" |
| Weight | 140 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Standing Reach | 7'6" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 180 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 30'0" |
| Broad Jump | 8'7" |
| Shuttle | 4.5 sec |

| Jersey |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|