Gary Short's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #25 • QB, FS |
| Height | 6'0" |
| Weight | 170 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 7'8" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 175 lbs |
| Squat | 242 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.3 sec |
| Vertical Jump | 26'0" |
| Broad Jump | 7'8" |