Tamia Rogers's Bio
Bio
Softball is not just a game, it's a passion that fuels the soul in softball as in life, the secret to success is teamwork .
Softball is not just a game, it's a passion that fuels the soul in softball as in life, the secret to success is teamwork .
| Height | 5'2" |
| Weight | 130 lbs |
| Standing Reach | 5'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 90 lbs |
| Squat | 190 lbs |
| Deadlift | 130 lbs |




