Duncan Wooley's Bio
| Plays | Lacrosse |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #97 • D |
| Club Teams | Yeti Lacrosse U16 Yeti Lacrosse |
| GPA | 3.5 |
| ACT | 21 |
| AP Classes | AP Human Geo, DC Computer Literacy, AP Computer Science Prinicples, and AP world history |
| Honors Classes | Honors English 1, Honors Intro to Computer Science, and Honors English 2 |
| Height | 5'10" |
| Weight | 150 lbs |
| Wingspan | 5'2" |
| Standing Reach | 5'3" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 115 lbs |
| Squat | 195 lbs |
| Deadlift | 255 lbs |
| Vertical Jump | 24'0" |


| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|