Alex Scribner's Bio
| Plays | Volleyball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #16 • MB |
| Club Teams | 18-Lenny 18s Sports Performance Volleyball |
| GPA | 4 |
| AP Classes | AP United States History, AP Enviromental Science, AP Human Geography, AP Psycholgy, and AP Computer Science A |
| Honors Classes | Honors Chemistry, Honors Spanish 3, and Honors Spanish 4 |
| Height | 6'8" |
| Weight | 205 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 140 lbs |
| Squat | 300 lbs |
| Vertical Jump | 32'0" |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|