Mia Fleming's Bio
| Plays | Softball |
| Class Year | |
| Teams | |
| Club Teams | Tennessee Mojo Nelson 16U Tennessee Mojo Nelson |
| GPA | 4 |
| AP Classes | AP Environmental Science and Biomedical Innovations |
| Honors Classes | Honors Chemistry, Honors ELA 9, and Honors ELA 10 |
| Height | 5'4" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 145 lbs |
| Squat | 210 lbs |
| Deadlift | 245 lbs |
| Vertical Jump | 16'0" |
| Broad Jump | 6'1" |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|