Michael Dickerson's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | C, UTIL, P #40 • OLB |
| GPA | 2.3 |
| SAT | 960 |
| Height | 5'9" |
| Weight | 160 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 190 lbs |
| Squat | 335 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.97 sec |
| Shuttle | 4.5 sec |





