Cooper Abel's Bio
| Plays | Basketball, Soccer |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #10 • MF |
| Club Teams | U16 Fort Wayne United FC |
| GPA | 3.5 |
| Honors Classes | English |
| Height | 6'1" |
| Weight | 190 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'9" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Vertical Jump | 25'0" |
| Broad Jump | 7'7" |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|