Jace Wright's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams |
| Height | 6'4" |
| Weight | 190 lbs |
| Wingspan | 6'8" |
| Standing Reach | 8'1" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 215 lbs |
| Squat | 355 lbs |
| Deadlift | 365 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 34'0" |
| Broad Jump | 9'4" |