Nathan Ray's Bio
| Plays | Football, Basketball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #11 • RB, SS Position: PF |
| GPA | 3.8 |
| AP Classes | AP Human Geography and AP World History |
| Honors Classes | Honors Physics , Honors Biology, Honors Algebra 2, Honors English 9, Honors Geometry, and Honors English 10 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 194 lbs |
| Wingspan | 6'1" |
| Standing Reach | 7'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 200 lbs |
| Squat | 320 lbs |
| Deadlift | 390 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.92 sec |
| Broad Jump | 8'5" |
| Shuttle | 4.55 sec |



