Darius Kimble's Bio
Bio
6’0 198lbs TE , 4.73 40 yard dash , 34 inch vertical
6’0 198lbs TE , 4.73 40 yard dash , 34 inch vertical
| Height | 6'0" |
| Weight | 200 lbs |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 245 lbs |
| Squat | 395 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 34'0" |
| Broad Jump | 8'8" |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|
