Bo Bailey's Bio
| Plays | Baseball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #23 • SS, P, C • Captain |
| Height | 5'9" |
| Weight | 181 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 6'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 245 lbs |
| Squat | 250 lbs |
| Deadlift | 225 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.89 sec |
| Vertical Jump | 6'0" |
| Broad Jump | 5'6" |