Ryan Louis's Bio
Bio
new me.
new me.
| GPA | 3.61 |
| AP Classes | AP English Literature, AP Psychology, AP Computer Science Principle, and AP Physics Mechanics C |
| Honors Classes | French 3 Honors, Pre Calculus Honors, Physica C- Mechanics Lab - Sem, English 2 Honors, US History Themes Honors, French 2 Honors, Algebra 2 Honors, and Chemistry 1 Honors |
| Height | 5'10" |
| Weight | 170 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 275 lbs |
| Squat | 355 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.56 sec |
| Vertical Jump | 37'0" |
| Broad Jump | 9'10" |
| Shuttle | 4.073 sec |