Ben Anthony's Bio
Bio
Starting Center for Worcester Prep in Berlin, MD 6ft 8.5in 215lbs
Starting Center for Worcester Prep in Berlin, MD 6ft 8.5in 215lbs
| Height | 6'8" |
| Weight | 212 lbs |
| Wingspan | 7'0" |
| Standing Reach | 7'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 180 lbs |
| Squat | 325 lbs |
| Deadlift | 300 lbs |
| 40 Yard Dash | 9.87 sec |
| Vertical Jump | 38'0" |
