AJ Mason's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #34 • DL |
| GPA | 4.1 |
| SAT | 1090 |
| AP Classes | AP Environmental Science |
| Honors Classes | Honors English and Pre Calculus |
| Height | 6'2" |
| Weight | 245 lbs |
| Wingspan | 6'8" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 325 lbs |
| Squat | 455 lbs |
| Deadlift | 505 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 32'0" |
| Broad Jump | 8'4" |