Doug Herrod's Bio
| Plays | Lacrosse, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #26 • D #59 • OL, DL |
| GPA | 3.88 |
| Honors Classes | Honors Chem, Honors World History, and Honors Algebra 2 |
| Height | 5'11" |
| Weight | 260 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 155 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 6.01 sec |