Anthony Dancy's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #13 • OLB, RB, QB #5 • 2B |
| Height | 5'8" |
| Weight | 180 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 295 lbs |
| Deadlift | 245 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.05 sec |
| Broad Jump | 8'3" |