Will Mitchell's Bio
| Plays | Soccer |
| Class Year | Freshman • 2029 |
| Teams | #14 • MF |
| Club Teams | U16 U16- Premier River City |
| AP Classes | Ap precalc |
| Honors Classes | Honors Data Literacy |
| Height | 6'3" |
| Weight | 168 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 8'3" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 155 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|