Patrick Crowell's Bio
| Plays | Baseball, Football, Basketball |
| Class Year | |
| Teams | #7 • TE, DE |
| Club Teams | panthers N/A waterville panthers |
| GPA | 2 |
| Height | 6'3" |
| Weight | 205 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 255 lbs |
| Squat | 400 lbs |
| Deadlift | 300 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.98 sec |
| Vertical Jump | 35'0" |
| Shuttle | 4.4 sec |
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|