Erik Bowen's Bio
| Plays | Basketball, Football, Baseball |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #15 • PG, SG #15 • RB, SS #15 • CF, UTIL, C • Captain |
| GPA | 4 |
| Height | 5'9" |
| Weight | 165 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 170 lbs |
| Squat | 340 lbs |
| Deadlift | 370 lbs |
| Broad Jump | 8'4" |