Carter Howard's Bio
Bio
Baseball, Basketball, and Tennis athlete.
Baseball, Basketball, and Tennis athlete.
| GPA | 3.9 |
| Height | 5'8" |
| Weight | 140 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Standing Reach | 7'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 325 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.84 sec |
| Vertical Jump | 31'0" |
| Broad Jump | 9'4" |