Gray Maxwell's Bio
| Plays | Wrestling, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #0 • CB, FS, RB |
| Height | 5'9" |
| Weight | 175 lbs |
| Wingspan | 5'8" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 435 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Broad Jump | 10'2" |
| Shuttle | 6 sec |