Kyson Schmidt's Bio
Bio
6'1 Twitchy guard, efficient scorer, good teammate and good facilitator.
6'1 Twitchy guard, efficient scorer, good teammate and good facilitator.
| GPA | 3.3 |
| Height | 6'1" |
| Weight | 165 lbs |
| Wingspan | 7'0" |
| Standing Reach | 7'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 165 lbs |
| Squat | 325 lbs |
| Deadlift | 285 lbs |
| 40 Yard Dash | 5 sec |
| Vertical Jump | 34'0" |
