Peyton Covel's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #92 • DT, T |
| Club Teams | N/A Nixa Football |
| Height | 6'3" |
| Weight | 280 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 315 lbs |
| Squat | 445 lbs |
| Deadlift | 415 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|