Ma'Khi Ware's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Freshman • 2029 |
| Teams | #60 • OL, DL |
| GPA | 3.8 |
| Honors Classes | Honors Biology and Honors Algebra |
| Height | 6'0" |
| Weight | 200 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| Vertical Jump | 28'0" |