Jake Kimble's Bio
| Plays | Baseball, Basketball, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #9 • OF, LHP #8 • RB |
| Height | 5'8" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Standing Reach | 6'8" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 240 lbs |
| Squat | 350 lbs |
| Deadlift | 275 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 38'0" |