Cooper Pelc's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #1 • SG #1 • QB, WR |
| Height | 6'2" |
| Weight | 175 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Standing Reach | 9'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 190 lbs |
| Squat | 250 lbs |
| Deadlift | 330 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.59 sec |
| Vertical Jump | 39'0" |