Boden Rupe's Bio
Bio
I'm a 6'0 190 pound tightend, defensive end, and a linbacker I can play any poistion I am asked to play. I love football its my dream to go to college and play football. I'm a great student in the class room with a 3.5 gpa.
I'm a 6'0 190 pound tightend, defensive end, and a linbacker I can play any poistion I am asked to play. I love football its my dream to go to college and play football. I'm a great student in the class room with a 3.5 gpa.
| GPA | 3.6 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 195 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 380 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |