Ty Schepens's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #44 • RB, OLB |
| Club Teams | Sidney Eagles N/A Eagles |
| GPA | 3.5 |
| AP Classes | AP History |
| Height | 6'0" |
| Weight | 189 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 285 lbs |
| Squat | 385 lbs |
| Deadlift | 350 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 7'0" |
| Shuttle | 4.56 sec |

| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|