Tyler West's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #32 • C #77 • T |
| Height | 6'5" |
| Weight | 275 lbs |
| Wingspan | 6'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 275 lbs |
| Squat | 385 lbs |
| Deadlift | 385 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.3 sec |
| Vertical Jump | 21'0" |