Braddock Strait's Bio
| Plays | Lacrosse, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #54 • LB, NG, OG |
| GPA | 4 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 180 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 310 lbs |
| Squat | 425 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.93 sec |
| Vertical Jump | 27'0" |
| Broad Jump | 7'8" |
| Shuttle | 4.523 sec |




