Tanner Long's Bio
| Plays | Track & Field, Basketball, Football, Baseball |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | 100M, 200M #12 • W, PF #44 • FB, MLB |
| GPA | 3.9 |
| Honors Classes | honors english 3 , honors economics , honors english 2, honors math 2, honors world history, honors math 1, honors earth and enviromental, and honors english 1 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 190 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 260 lbs |
| Squat | 350 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 29'0" |