Daniel Erickson's Bio
Bio
6'3 315lbs 40yrd 6.16 GPA 3.2
6'3 315lbs 40yrd 6.16 GPA 3.2
| Height | 6'3" |
| Weight | 315 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 7'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 290 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 6.16 sec |