Drue Davis's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #4 • C, PF #53 • MLB, G |
| Height | 6'1" |
| Weight | 220 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 7'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 275 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 425 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.96 sec |
| Vertical Jump | 27'0" |
| Broad Jump | 8'0" |
| Shuttle | 4.4 sec |
