Lane Heimes's Bio
Bio
I play Running back and Defensive end at the varsity level.
I play Running back and Defensive end at the varsity level.
| Height | 5'11" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 5'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 255 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.87 sec |
| Broad Jump | 9'3" |
| Shuttle | 4.25 sec |


