Nick Cilento's Bio
| Plays | Football, Lacrosse |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #44 • TE, LB #44 • D |
| GPA | 3.7 |
| SAT | 1090 |
| AP Classes | AP Human Geography and AP US History |
| Honors Classes | Geometry, Algebra 2, World History, Chemistry, Biology, Spanish 1, Spanish 2, English 1, and English 2 |
| Height | 5'8" |
| Weight | 155 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 285 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |




