Dane Coder's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #72 • T, DT |
| GPA | 3.6 |
| AP Classes | AP Environmental Science |
| Honors Classes | Honors US History 2, Honors Algebra 2, and Honors German 3 |
| Height | 6'4" |
| Weight | 280 lbs |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 260 lbs |
| Deadlift | 395 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.6 sec |