Max Finkelman's Bio
Bio
#3 WR/DB
#3 WR/DB
| GPA | 4 |
| AP Classes | AP Lang |
| Honors Classes | Honors Algebra II, Honors English, Honors US History, and Honors Geometry |
| Height | 6'0" |
| Weight | 165 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 180 lbs |
| Squat | 285 lbs |
| Deadlift | 285 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 9'6" |
| Shuttle | 4.32 sec |




